Strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Więcej AKCEPTUJĘ

Myślenie Systemowe - Baza Wiedzy

Książki

Ksiązka Myślenie systemowe. wprowadzienie

Myślenie systemowe. Wprowadzenie
H. Meadows Donella

Książka o myśleniu systemowym, które pomaga rozwiązywać problemy w skali osobistej i globalnej. Uczy, jak myśleć o świecie jako o systemie złożonym, składającym się ze wzajemnie powiązanych elementów. Dzięki temu podejściu można lepiej zrozumieć złożone problemy i znaleźć skuteczne rozwiązania.


Ksiązka Piąta dyscyplina. Teoria i praktyka organizacji uczących się

Piąta dyscyplina. Teoria i praktyka organizacji uczących się
Senge Peter M.

Organizacje uczące się to takie, które opanowały pięć dyscyplin: mistrzostwo osobiste, modele myślowe, wspólna wizja, zespołowe uczenie się i myślenie systemowe. Dzięki temu są bardziej produktywne i osiągają trwałą przewagę konkurencyjną. Autor wskazuje w jaki sposób firmy mogą uporać się z upośledzeniami zdolności uczenia się, zagrażającymi produktywności i utrudniającymi osiągnięcie sukcesu.


Ksiązka Re-Creating the Corporation A Design of Organizations for the 21st Century

Re-Creating the Corporation. A Design of Organizations for the 21st Century
Russell L. Ackoff

Książka Ackoffa jest niezbędnym przewodnikiem dla liderów biznesu, którzy chcą stworzyć organizacje uczące się, zdolne do przetrwania i rozwoju w XXI wieku. Autor uważe, że firmy muszą działać jako systemy, w których wszystkie działy współpracują ze sobą. To pomoże przetrwać organizacjom w szybko zmieniającym się środowisku gospodarczym.

Narzędzia

Kumu

Kumu to narzędzie, które ułatwia organizowanie złożonych danych w przejrzyste i łatwe w użyciu mapy relacji. Narzędzie nie wymaga wiedzy technicznej ani instalowanie oprogramowania, a wbudowany kreator prezentacji ułatwi udostępnianie Twojej pracy.

Insight Maker

Dzięki Insight Maker możesz z łatwością tworzyć wspaniałe, bogate obrazy i diagramy pętli przyczynowych. Możesz to zrobić bezpośrednio w przeglądarce, wystarczy założyć darmowe konto.

Wydarzenia

Tu wkrótce pojawi się lista nadchodzących wydarzeń z myślenia systemowego.

Szkolenia

Thinking Tools Studio

Thinking Tools Studio to miejsce stworzone przez Waters Center, w którym możesz bezpłatnie uczyć się i stosować podstawy myślenia systemowego w swoim czasie i własnym tempie.


System Thinking

System Thinking organizowany przez Massachusetts Institute of Technology to pięciotygodniowy kurs online, który uczy stosowania myślenia systemowego w środowiskach technicznych. Podczas kursu zrozumiesz, w jaki sposób myślenie systemowe jest wykorzystywane w różnych obszarach oraz weźmiesz udział w symulacji zarządzania projektem.

Kontakt

Napisz do nas na kontakt@mysleniesystemowe.com

Kwestie organizacyjne +48 731 134 012


Mariusz Petlic

Mariusz Petlic
Profil Mariusza Petlica na Linkedin


Piotr Kustra

Piotr Kustra
Profil Piotra Kustry na Linkedin